В ході превентивного заходу були розглянуті наступні питання:
- Недопущення прихованого травматизму та проведення роз’яснювальної роботи з підприємствами щодо недопущення порушення термінів проведення розслідувань виробничого травматизму;
- Заходи стосовно належного утримання будівель і споруд, моніторинг за їх технічним станом роботодавцем;
- Впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці;
- Забезпечення та використання засобів індивідуального захисту;
- Інформування працівників підприємства з причинами настання н/в на виробництві;
- Роботи в діючих електроустановках напругою понад 1000 В, а саме обходи та огляди повітряних ліній електропередачі:
– забороняється виконувати будь-які ремонтні та відновлювальні роботи, а також підніматись на опору та її конструктивні елементи під час огляду повітряних ліній (далі ПЛ) або повітряного перемикального пункту. Піднімання на опору допускається тільки при верховому огляді ПЛ.
– у важкопрохідній місцевості (болота, водяні перешкоди, гори, лісові завали тощо) і за умов несприятливої погоди (дощ, туман, снігопад, сильний вітер, мороз тощо), а також в темну пору доби огляд ПЛ повинні виконувати два працівники з групами III і II. В решті випадків дозволяється одноособово проводити огляд ПЛ працівникові з групою III.
Забороняється йти під проводами під час огляду ПЛ в темну пору доби.
Під час пошуку пошкоджень на ПЛ працівники, які оглядають лінію, повинні мати при собі попереджувальні знаки або плакати.
– забороняється на ПЛ понад 1000 В наближатись до проводу, який лежить на землі, на відстань менше ніж 8 м. Поблизу такого проводу треба організувати охорону, щоб запобігти наближенню до нього людей і тварин, встановити попереджувальні знаки або плакати. А потім необхідно повідомити про те, що сталося, власникові електричних мереж та дочекатись приїзду ремонтної бригади.
– забороняється на ПЛ 6, 10, 20, 35 кВ наближатись до опор, що перебувають під напругою, на відстань менше ніж 8 м за наявності ознак протікання струму замикання на землю внаслідок пошкодження ізоляторів, дотику проводу до тіла опори тощо (випаровування вологи з грунту, поява електричної дуги на елементах опор та в місцях безпосереднього закріплення опори у грунті).
Джерело: Держпраці