Головний державний інспектор управління гірничого нагляду Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці провела технічну консультацію на ПрАТ «ШУ «Покровске».
В ході технічної консультації розглянули питання стосовно застосування «Ідентифікатора виробничих небезпек» для мінімізації та/або усунення професійних ризиків на робочому місці, впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці, а також особливу увагу приділено попередженню випадків прихованого травматизму.
До прихованого травматизму відносяться випадки, коли сам потерпілий від нещасного випадку або працівник, який його виявив, не повідомили безпосереднього керівника робіт та службу охорони праці підприємства про нещасний випадок. Це може статися з кількох причин і зокрема через недбалість, недостатнє навчання працівників або зіткнення інтересів між керівництвом та працівниками.
Слід зазначити, що приховуючи настання нещасного випадку та не проводячи розслідування нещасного випадку роботодавець порушує конституційне право працівників на належні, безпечні і здорові умови праці. Цим самим він порушує законі та інші нормативно-правові акти про охорону праці та повинній бути притягнутим до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної або кримінальної відповідальності згідно із законом.
У той же час, потерпілий погоджуючись на приховання нещасного випадку не лише стає співучасником злочину, а ще і лишає себе законного відшкодування шкоди з боку держави отриманої внаслідок настання нещасного випадку, який є страховим випадком.
Додатково було проінформовано, що найпоширеніші питання трудового законодавства та безпеки праці в умовах воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua.
Джерело: Держпраці