Дотримання правильної роботи димоходів та вентиляційних каналів – запорука Вашої безпеки

Від правильної роботи димоходів та вентиляційних каналів (ДВК) залежить життя та здоров’я споживачів. Регулярна перевірка ДВК забезпечує додаткову газову безпеку в будинку. З особливою пильністю перевіряються користувачі газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід.
Вентиляційні канали обслуговуються одночасно з димовими.

Як часто варто перевіряти ДВК?

  • димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно, – не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального періоду), які працюють цілий рік, – два рази на рік (навесні і восени);
  • димоходи опалювально-варильних печей – не рідше ніж два рази на рік: перед початком і після закінчення опалювального сезону;
  • димоходи від газових проточних і ємкісних газових водонагрівачів для гарячого водопостачання, ресторанних газових плит (залежно від матеріалу) – не рідше ніж один раз на 6 місяців (цегляні, цегляні і азбестоцементні, цегляні і керамічні димоходи) і не рідше ніж один раз на рік (металеві – з товщиною стінки не менше 3 мм, азбестоцементні, керамічні та із жаростійкого бетону).

За належну експлуатацію димових та вентиляційних каналів та їхнє своєчасне технічне обслуговування відповідає власник будинку/квартири згідно Правил безпеки систем газопостачання.

Крім цього, не використовуйте газові колонки та опалювальні котли за відсутності тяги в димоході, а також під час різкої зміни кліматичних умов, наприклад, сильного поривчастого вітру, туману, дощу, снігу.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ Працівники газової компанії не надають та не пропонують послуги з перевірки та ремонту димових та вентиляційних каналів. Завжди перевіряйте посвідчення! Посвідчення газовиків містять логотип та печать ТОВ «Газорозподільні мережі України» у Вашій області/газової компанії, а також фото та посаду співробітника.

Якщо ви відчули запах газу в приміщенні, на вулиці або виявили витік газу – терміново повідомте до аварійної служби 104!