Міжнародна організація праці (МОП) – одна з найстаріших міжнародних міжурядових організацій. Ця організація заснована в 1919 році відповідно до Версальського мирного договору.
На сьогодні членами МОП є 185 держав. Основними органами управління МОН є: Міжнародна конференція праці, Адміністративна рада і постійний Секретаріат – Міжнародне бюро праці, скорочено – МБП.
Вищим керівним органом МОП є Міжнародна конференція праці, яка збирається раз на рік в Женеві. Конференція розробляє і приймає міжнародні конвенції та рекомендації, приймає бюджет і програму роботи Організації, вибирає Адміністративну раду МОП, служить форумом для обговорення актуальних проблем в соціально-трудової сфери. Україна є членом МОП з 1954 року і ратифікувала понад 60 конвенцій МОП. За часів незалежності, Україна двічі обиралася до складу Адміністративної ради.
У 1946 році МОП стала першою спеціалізованою установою ООН. МОП розробляє міжнародні трудові норми у формі конвенцій і рекомендацій, які встановлюють мінімальні стандарти основних трудових прав: свободу асоціації, право на організацію, ведення колективних переговорів, заборона примусової праці, гендерна рівність тощо. Головними стратегічними цілями МОП є сприяння реалізації основних принципів та прав у сфері праці, створення більш широких можливостей для жінок і чоловіків з метою забезпечення гідної зайнятості та отримання належної заробітної плати, підвищення ефективності соціального захисту для всіх верств населення і зміцнення трипартизму і соціального діалогу.