Працівникам будівельної галузі

1.Попередження випадків прихованого травматизму.

Неприпустимі випадки, коли роботодавець приховує факт настання нещасного випадку. Мотивацією для такого вчинку здебільшого є необізнаність із вимогами Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Керівникам підрозділів доведено, що чинний «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337, доповнено новим розділом «Процедура розслідування нещасних випадків в умовах дії режиму воєнного (надзвичайного) стану».

2.Безпечна організація та виконання робіт на будівельних майданчиках із застосуванням механізмів, вантажопідіймальних машин та інструменту.

Під час застосування у будівництві вантажопідіймальних та пересувних механізмів мають місце різноманітні небезпечні фактори: механічні, термічні, електричні. Ризики від впливу основних видів небезпеки повинні бути унеможливлені або зведені до мінімуму за рахунок виконання запобіжних заходів, спрямованих на унеможливлення прогнозованих ризиків і забезпечення безпеки під час експлуатації обладнання.

3.Безпечне виконання робіт на будівельних майданчиках безпосередньо будівельниками під час робіт на висоті.

Під час виконання робіт на висоті приймаються запобіжні заходи для обмеження доступу працівників в зони, де можливе їх падіння з висоти, травмування падаючими матеріалами, інструментом та іншими предметами.