Про необхідність отримання дозвільних документів на виконання робіт підвищеної небезпеки у сфері видобування декоративного та будівельного каменю

Про необхідність отримання дозвільних документів на виконання робіт підвищеної небезпеки у сфері видобування декоративного та будівельного каменю

Посадові особи відділу гірничого нагляду Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели інформаційно-роз’яснювальний захід у «Соснівському гранітному кар’єрі» філії ТОВ «Енергетична група», яке займається добуванням декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю і розташоване у селі Соснівка на Київщині.

Працівників проконсультували щодо необхідності отримання дозвільних документів на виконання робіт підвищеної небезпеки, щодо забезпечення та використання засобів індивідуального захисту та дотримання вимог гігієни праці на підприємстві.

Інспектори поінформували працівників щодо заходів із запобігання нещасних випадків та недопущення прихованого травматизму на роботі.

Порадили запровадити на підприємстві електронний документообіг в системі управління охороною праці з метою цифровізації системи управління охороною праці.

Повідомили про переваги офіційного працевлаштування та про негативні наслідки і ризики незадекларованої праці.

Поради щодо запобігання нещасних випадків та прихованого травматизму у сфері видобування декоративного та будівельного каменю

1. Організація безпечного робочого середовища
Перед початком робіт здійснюйте аналіз можливих небезпек, зокрема обвалів, падіння каміння, пилу та шуму.
Стійкість конструкцій: забезпечте стабільність укосів, стін кар’єру та встановленого обладнання, уникаючи перевантаження техніки.
Зони обмеженого доступу: маркуйте небезпечні зони, як-от місця роботи важкої техніки або ділянки з високим ризиком зсувів.

2. Забезпечення засобами індивідуального захисту (ЗІЗ)
Всі працівники повинні використовувати каски, захисні окуляри, маски від пилу, шумозахисні навушники та міцне взуття з антиковзкими підошвами.
Регулярно перевіряйте стан ЗІЗ, замінюючи їх у разі пошкоджень.

3. Навчання та інструктаж працівників
Забезпечте нових працівників детальними інструкціями щодо правил роботи з технікою, інструментами та матеріалами.
Регулярні тренінги: проводьте практичні заняття з евакуації, надання першої допомоги та використання аварійного обладнання.

4. Контроль стану техніки та обладнання
Регулярно проводьте технічний огляд машин, кранів, бурового обладнання та транспорту.
Використовуйте лише справні інструменти та обладнання, які відповідають стандартам безпеки.

5. Запобігання прихованому травматизму
Огляд здоров’я: організовуйте медичні огляди працівників для виявлення потенційних наслідків вібрації, пилу чи шуму (наприклад, вібраційної хвороби чи легеневих захворювань).
Ротація працівників: обмежуйте час виконання робіт з підвищеним ризиком травм (як-от буріння або різання каменю).
Психологічна підтримка: забезпечте можливість звертатися до фахівців у разі емоційного виснаження чи стресу.

6. Забезпечення комунікації та реагування в надзвичайних ситуаціях
Встановіть на робочих місцях засоби швидкого зв’язку та аварійні кнопки для виклику допомоги.
Створіть план дій у разі нещасних випадків і регулярно відпрацьовуйте його з командою.

Джерело: Міністерство економіки України