Офіційне працевлаштування гарантоване Конституцією та іншими нормативно-правовими актами у сфері регулювання трудових відносин.
Статтею 24 КЗпП України передбачено, що трудовий договір укладається в письмовій формі. Трудовий договір оформляється наказом чи розпорядженням роботодавця, складеним, як правило, на підставі поданого працівником заяви.
Сьогодні як ніколи актуальною темою є боротьба з виплатою заробітної плати у „конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості із виплати заробітної плати. При виплаті заробітної плати роботодавець має дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.
Легальне працевлаштування передбачає права та гарантії для працівників, наприклад: право на вільний вибір професії та місця роботи; гарантоване отримання грошової винагороди за виконану роботу, в тому числі доплати, надбавки, заохочувальні виплати; безпечні умови та дотримання режиму праці; отримання надбавки за шкідливі та важкі умови праці; надання пільг працівникам, у яких є неповнолітні діти; право на відпочинок; право на захист від незаконного звільнення; право на соціальний захист у разі втрати працездатності чи роботи тощо.
Отже, офіційна зайнятість є важливим фактором в забезпеченні сьогодення і майбутнього працівників.