15 листопада 2019 року, Наказом Державної регуляторної служби України було затверджено План здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік.
Перевіряти будуть починаючи з Пенсійного фонду, Державної інспекції ядерного регулювання України, Державна служба України з безпеки на транспорті, і закінчуючи Службою безпеки України.
Щоб дізнатися, чи потрапило ваше підприємство чи ФОП до переліку підприємств, які підлягають перевірці, завітайте на Інспекційний портал або звіртеся с Планом здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2020 рік.
Що ж робити, якщо вас прийде перевіряти інспектор з питань охорони праці? Звичайно, треба підготуватися до перевірки, а ми вам у цьому допоможемо. Для початку, потрібно провести аудит стану охорони праці на підприємстві та виявити наявні порушення. Другим етапом буде усунення виявлених порушень та недоліків, а саме – актуалізація документації з охорони праці або її розробка в разі відсутності (інструкції, положення, накази і т.д.); проведення навчання з охорони праці для працівників, які його не пройшли, а мали б згідно законодавства; усунення порушень, які виявлені на виробництві чи будівництві. Крім цього, ми можемо провести консультацію щодо майбутньої перевірки та ознайомити з правами та обов’язками керівника підприємства та працівників, як має проходити перевірка, які права та обов’язки у інспектора держпраці, та яка відповідальність покладена на роботодавця за недотримання законодавства з питань праці чи не допуск інспектора до перевірки. Якщо ж ви бажаєте отримати кваліфіковану допомогу під час проходження перевірки, ми надаємо послуги супроводу перевірок з охорони праці. Після отримання припису від інспектора Держпраці, підприємство має виконати всі вимоги цього припису у строк до 30 днів.