Як запровадити програму психосоціальної підтримки на робочому місці

Ментальне здоров’я – це непомітний, але досить важливий механізм, який дозволяє, не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. В даний час є всі можливості для запровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці. Коли на підприємстві створено культуру піклування про психічне здоров’я працівників, в якій люди можуть бути захищені від докорів та нерозуміння їх внутрішніх переживань та страхів – це сприяє зменшенню травмування на роботі, збереженню кадрового потенціалу, підвищенню мотивації і продуктивності праці та є додатковим фактором привабливості для шукачів роботи та інвесторів. Тому важливо, аби робочі місця ставали середовищем, в якому людина почувається в безпеці, та може не приховувати внутрішні переживання і негаразди.

Розглянемо перший корок у запровадженні програми психосоціальної підтримки (ПСП) на робочому місці у воєнний і післявоєнний час:

Крок 1: Створення ініціативної групи й аналіз ситуації

1. Створіть ініціативну групу на рівні підприємства за участі:

• представника роботодавця

• спеціаліста із БЗР/людських ресурсів

• представника працівників

• психолога (штатного або позаштатного)

Якщо психолога немає, варто подумати про це на перспективу, а тим часом налагодити співпрацю зі спеціалізованими центрами, які працюють у вашій області.

2. Визначте чітко ролі кожного члена ініціативної групи, хто відповідатиме за:

• розроблення письмової політики й плану заходів

• організацію впровадження політики й систему комунікацій

• організацію і проведення заходів

• моніторинг і оцінювання політики й програми

Пам’ятайте, що командна робота набагато ефективніша й цікавіша, ніж індивідуальна.

3. Оцініть поточну ситуацію щодо ПСП та наявних ресурсів: що вже є і працює добре, а що треба додати чи покращити. Для цього можете скористатисяанкетою для оцінювання ресурсів та аналізу ситуації https://www.ilo.org/…/genericdocument/wcms_861551.pdf

4. Оцініть психосоціальні потреби співробітників підприємства. Вони найкраще знають, що б їм було корисно. Для цього можна зробити анонімне опитування на основі анкети https://www.ilo.org/…/genericdocument/wcms_861626.pdf