Затверджено Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Список може подаватись у паперовій та/або електронній формі разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов’язаних. Кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, повинна становити 50% від кількості військовозобов’язаних на дату подання списку. До підприємств паливно-енергетичного комплексу, перелік яких затверджується Міненерго, не застосовується обмеження щодо кількості військовозобов’язаних.
Заброньованим військовозобов’язаним надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації. Строк дії відстрочки не може перевищувати: для військовозобов’язаних в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування – строку проведення мобілізації; для військовозобов’язаних усіх інших підприємств – 6 місяців. Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства щокварталу складають відповідний звіт.
Визначено умови анулювання відстрочки, до яких належать, зокрема: завершення підприємством виконання мобілізаційного завдання (замовлення) або його скасування; позбавлення підприємства статусу критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період; ліквідація підприємства; звільнення військовозобов’язаного з підприємства.
Визначено форми пов’язаних з бронюванням документів, зокрема: Списку військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час; Довідки про кількість військовозобов’язаних; Витягу з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного; Відомості видачі бланків спеціального військового обліку; Повідомлення про бронювання військовозобов’язаного; Звітів про чисельність військовозобов’язаних, які заброньовані.
Цією постановою також затверджено Порядок та критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, для цілей бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.