Зміни та доповнення у законодавстві України про охорону праці

Статтю 2 Закону України “Про охорону праці” доповнено частиною другою такого змісту:

“Охорона праці гіг-спеціалістів, які уклали гіг-контракти з резидентом Дія Сіті, регулюється Законом України “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні”, затвердженими з урахуванням його положень внутрішніми документами резидента Дія Сіті та укладеними з гіг-спеціалістами гіг-контрактами”.

Статтю 13 Закону України “Про охорону праці”   доповнено частиною четвертою:

«При укладенні трудового договору про дистанційну роботу, про надомну роботу на роботодавця покладається обов’язок систематичного проведення інструктажу (навчання) працівника з питань охорони праці і протипожежної безпеки в межах використання таким працівником обладнання та засобів, рекомендованих або наданих роботодавцем».

Статтю 13 Закону України “Про охорону праці”  доповнено частиною п’ятою:

«Такий інструктаж (навчання) може проводитися дистанційно, з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема шляхом відеозв’язку. У такому разі підтвердженням проведення інструктажу (навчання) вважається факт обміну відповідними електронними документами між роботодавцем та працівником».

Статтю 13 Закону України “Про охорону праці” доповнено частиною шостою:

«При виконанні дистанційної роботи роботодавець несе відповідальність за безпечність і належний технічний стан обладнання та засобів виробництва, що передаються працівнику для виконання дистанційної роботи».

 Підприємства продовжують працювати, а всі юридичні та фізичні особи, які використовують найману працю, та всі працюючи,  повинні дотримуватись вимог  чинного Закону України «Про охорону праці».